Program Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” – zaproszenie do współpracy

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o współpracę w zakresie promocji III ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” realizowanej przez Ministerstwo Finansów na terenie Państwa województwa.

 


Jest to bezpłatny program edukacyjny skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Celem projektu jest kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej młodzieży gimnazjalnej, a także uświadomienie negatywnych konsekwencji, jakie wiążą się z istnieniem szarej strefy. Program ma pokazać młodym ludziom, że regulowanie zobowiązań wobec państwa to również przejaw nowoczesnego patriotyzmu, a podatki przeznaczane są na cele, z których korzystamy wszyscy.

Wspieranie rozwoju uczniów i budowanie w nich świadomości podatkowej to bardzo ważne zadanie dla nauczycieli i pedagogów. Zachęcamy zatem do współpracy
z zakresie promocji  programu „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Zgłoszenie do programu jest bardzo proste. Wystarczy, że nauczyciel wypełni formularz zgłoszeniowy: https://finansoaktywni.pl/zamow-darmowy-zestaw/

W marcu i kwietniu na adres szkoły dostarczone zostaną bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez specjalistów. Prezentują one zagadnienia podatkowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów.

Nauczyciel na podstawie zamówionego bezpłatnego zestawu edukacyjnego przeprowadzi w klasie zajęcia dydaktyczne pt.: „Znam podatki. Wiem, po co je płacę”. Więcej informacji na stronie www.finansoaktywni.pl.

Następnie nauczyciel wraz z uczniami może wziąć udział w konkursie. Zadaniem uczestników jest nagranie filmu „Pozytywnie o podatkach”. Nagrodami dla dziesięciu zwycięskich zespołów są m.in. wycieczka do Warszawy połączona ze zwiedzaniem, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz warsztaty filmowe z Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą.

W związku z powyższym bylibyśmy bardzo wdzięczni za Państwa pomoc,
w szczególności poprzez:

  1. Zamieszczenie przygotowanej przez nas informacji o programie na Państwa stronie internetowej;
  2. Przesłanie informacji w postaci wiadomości e-mail do szkół gimnazjalnych, z którymi współpracuje Państwa instytucja.  

W załączeniu znajdą Państwo:

 

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc,

Z poważaniem

Paulina Wawszczak,

zespół programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”

 

 

 

Paulina Wawszczak

p.wawszczak@synertime.pl

tel: (48-22) 544-05-11

Synertime

Meritum